Ogres skolotāju kamerkoris

Koris Iepriekšējie diriģenti Kora vadība Koncertmeistare Vokālais pedagogs Dziedātāji

Ogres Skolotāju kamerkoris 2018

Ogres skolotāju kamerkoris ir ar lielu entuziasmu apveltīts dziedātāju kolektīvs, kurš dibināts 1997. gadā ar nolūku bagātināt Ogres rajona kultūras dzīvi. Ideja par kamerkori, kurā dziedātu galvenokārt mūzikas speciālisti, radās Leonam Amoliņam. Korī šobrīd dzied dažādu profesiju pārstāvji, joprojām daļa no tiem - skolotāji. Dziedātāji ir no Ogres, Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes novadiem, kā arī no Rīgas.

Komponists Leons Amoliņš bijs kora ilggadējs diriģents. Daudzu viņa kora dziesmu pirmās „ugunskristības" ir bijušas tieši kamerkora mēģinājumos. Kora koncertdarbībā bijuši vairāki L.Amoliņa autorkoncerti. 

Pēc Leona Amoliņa kora diriģente no 2003. gada līdz 2014. gadam bija Ilze Kūle, no 2014. līdz 2016. gadam - Līga Liedskalniņa. No 2016. līdz 2018. gadam kora diriģente bija Sintija Šmite. Pašreiz - no 2018. gada rudens - kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Ivars Krauze.

Kora koncertmeistare kopš dibināšanas ir Gunta Trasune - noteikti labākā koncertmeistare visā Ogrē.

Kopš 2007. gada rudens kora vokālās pedagoģe ir Ance Purmale.

Kamerkoris vairāk nekā piecpadsmit gadu laikā pieskandinājis ne tikai visdažādākās Latvijas koncertzāles, bet uzstājies arī Šveicē, Ungārijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Slovākijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā, Polijā, Lietuvā, Čehijā, Polijā.

Koris var lepoties ar augstiem mākslinieciskiem sasniegumiem - 2. vietu 24. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Vidzemes koru pusfinālā (2008. gads) un 1. vietu 2. starptautiskajā Skolotāju koru festivālā - konkursā Ostrow Wielkopolski, Polijā (2009. gads).

Kolektīva repertuārā ir visdažādāko stilu un žanru skaņdarbi - latviešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas, ārzemju komponistu laicīgās un garīgās kompozīcijas. Savukārt pēdējā laikā koncertos varam lepoties ar Ances Purmales solo gan kordziesmās, gan atsevišķi.

Ogres Skolotāju kamerkoris 2013

2007. gada janvārī kamerkoris pirmoreiz savas pastāvēšanas laikā iestudēja muzikālu uzvedumu - "Ziemas pasaka", kas saņēma ļoti lielus komplimentus gan no klausītājiem, gan vietējās preses. Uzvedums bija īpašs tieši pašiem dziedātājiem, jo katrs varēja izpaust kādu savu talanta šķautni - spēlēt mūzikas instrumentu, dziedāt, runāt un atklāt sevī aktiera talantu. 2009. gada pavasarī, turpinot attīstīt katra dziedātāja individuālo aktiermeistarību, pirmizrādi piedzīvoja kora otrais muzikālais uzvedums - "Saderēsim līgaviņu", kas beidzās ar necerēti labiem panākumiem - uzveduma sižeta realizāciju dzīvē!!

Kamerkora dziedātājus savā starpā savij ciešas ģimeniskās saites, jo korī dzied vairākas ģimenes. Pēdējā laikā koris ir audzis gan skaitliski, gan mākslinieciski, kā arī palielinājis koncertu skaitu sezonā. Tas vienmēr liek strādāt ar lielu atdevi mēģinājumos un ikkatra dziedātāja dzīvē korim atvēlēt lielu daļu sava brīvā laika un sirds.

© Ogres skolotāju kamerkoris, 2007 - 2021 / dizains un izstrāde Mūsu darbnīca IK