Ogres skolotāju kamerkoris

Koris Iepriekšējie diriģenti Kora vadība Koncertmeistare Vokālais pedagogs Dziedātāji

Ogres Skolotāju kamerkoris 2014 

Ogres skolotāju kamerkoris ir brīnišķi jauku dziedātāju kolektīvs, kas dibināts 1997. gadā ar nolūku bagātināt Ogres rajona kultūras dzīvi. Ideja par kamerkori, kurā dziedātu galvenokārt mūzikas speciālisti, radās Leonam Amoliņam. Korī šobrīd dzied dažādu profesiju pārstāvji, liela daļa no tiem - skolotāji. Dziedātāji ir no Ogres, Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes novadiem, kā arī no Rīgas.

Koris patiesi lepojas, ka tam ir arī „savs" komponists - Leons Amoliņš - kora ilggadējs diriģents. Daudzu viņa kora dziesmu pirmās „ugunskristības" ir bijušas tieši kamerkora mēģinājumos. Kora koncertdarbībā bijuši vairāki L.Amoliņa autorkoncerti. 2007.gadā pabeigts darbs pie L.Amoliņa kora opusu ierakstīšanas kompaktdiskā „Mana mūzika".

Pēc L. Amoliņa kora diriģente no 2003. gada līdz 2014. gadam bija Ilze Kūle, no 2014. - 2016. gadam - Līga Liedskalniņa. Šobrīd kolektīva mākslinieciskā vadītāja ir Sintija Šmite. 

Kora koncertmeistare ir Gunta Trasune - noteikti labākā koncertmeistare visā Ogrē.

Kopš 2007. gada rudens korim ir pavisam jauna pieredze, jo katram no dziedātājiem ir iespēja pilnveidot savas vokālās iemaņas pie kora vokālās pedagoģes Ances Purmales.

Kamerkoris vairāk nekā piecpadsmit gadu laikā pieskandinājis ne tikai visdažādākās Latvijas koncertzāles, bet uzstājies arī Šveicē, Ungārijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Slovākijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā, Polijā, Lietuvā un Čehijā. Ārzemju koncertbraucienu laikā kolektīvs iepazinis vairākus korus, ko nu jau sauc par saviem draugiem - Haminas sieviešu koris (Somija), Helsinku universitātes kamerkoris (Somija) un Potsdamas jauktais koris „Pro Musica" (Vācija).

Koris var lepoties ar augstiem mākslinieciskiem sasniegumiem - 2. vietu 24. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Vidzemes koru pusfinālā (2008. gads) un 1. vietu 2. starptautiskajā Skolotāju koru festivālā - konkursā Ostrow Wielkopolski, Polijā (2009. gads).

Kolektīva repertuārā ir visdažādāko stilu un žanru skaņdarbi - latviešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas, ārzemju komponistu laicīgās un garīgās kompozīcijas. Koris sadarbojies un veidojis kopīgas programmas ar Ventspils kamerkori, kori "Blagovest", Alūksnes skolotāju kori "Atzele", Ogres ģimnāzijas skolēnu kori "Gājputni", Tumes jaukto kori, Ogres kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvu "Raksti", bērnu deju kolektīvu "Pīlādzītis" un J.Mediņa Mūzikas vidusskolas kamerorķestri, kā arī jaukto kori "Ogre". Kopā ar Latvijas Nacionālās operas solistiem Rīgas Lielajā ģildē atskaņots S.Rahmaņinova operas "Aļeko" koncertuzvedums. Vairākos muzikālos projektos koris ir muzicējis kopā ar solistēm - Guntu Davidčuku un Andu Akmentiņu. Savukārt pēdējā laikā koncertos varam lepoties ar Ances Purmales solo gan kordziesmās, gan atsevišķi.

Ogres Skolotāju kamerkoris 2013

2007. gada janvārī kamerkoris pirmoreiz savas pastāvēšanas laikā iestudēja muzikālu uzvedumu - "Ziemas pasaka", kas saņēma ļoti lielus komplimentus gan no klausītājiem, gan vietējās preses. Uzvedums bija īpašs tieši pašiem dziedātājiem, jo katrs varēja izpaust kādu savu talanta šķautni - spēlēt mūzikas instrumentu, dziedāt, runāt un atklāt sevī aktiera talantu. 2009. gada pavasarī, turpinot attīstīt katra dziedātāja individuālo aktiermeistarību, pirmizrādi piedzīvoja kora otrais muzikālais uzvedums - "Saderēsim līgaviņu", kas beidzās ar necerēti labiem panākumiem - uzveduma sižeta realizāciju dzīvē!!

Kamerkora dziedātājus savā starpā savij ciešas ģimeniskās saites, jo korī dzied vairākas ģimenes. Pēdējā laikā koris ir audzis gan skaitliski, gan mākslinieciski, kā arī palielinājis koncertu skaitu sezonā. Tas vienmēr liek strādāt ar lielu atdevi mēģinājumos un ikkatra dziedātāja dzīvē korim atvēlēt lielu daļu sava brīvā laika un sirds.

© Ogres skolotāju kamerkoris, 2007 - 2019 / dizains un izstrāde Mūsu darbnīca IK